Kanał TVP Sport – leci sobie mecz piłkarski, komentuje Pan Szpakowski lub Jacek Laskowski, 2 x 45minut, przerwa, reklama, studio i wyłączam telewizor – tak każdy kibic obejrzy Mundial 2018, a co to oznacza dla ekipy pracującej w TVP SPORT? Bardzo ciężką pracę, niekiedy nieziemskie kombinacje, kilka miesięcy/tygodni czy dni organizacji i logistyki. Nikt kto nie był po tej stronie nie jest w stanie tego zrozumieć.


Tygodnie pracy nad logistyką wyjazdu, pozwolenia, wizy, pakowanie sprzętu, bilety lotnicze, kolejowe, hotele, parametry, łącznie, budowa studia, przygotowanie merytoryczne, próby – mało? A to tylko nazwy ekip, które każdego dnia pracują przy produkcji telewizyjnej. Nas/ich nie widać, ale to właśnie wspomniana ekipa stoi za sukcesem milionowej oglądalności kanału TVP SPORT.

Moja przygoda i współpraca z TVP Sportem zaczęła się podczas Igrzysk letnich w Londynie, miałam przyjemność współpracować z Jakiem Kurowskim w studio olimpijskim. Historia zatoczyła koło podczas Igrzysk Olimpiskich w Rio, tam współpracowałam z Mackiem Kurzajewskim. Takie Igrzyskowe 2 tygodnie spędzone w towarzyskie Olimpijczyków – Gości wracających z medalami do Polski unosi nad niebiosa każdego pasjonata sportu, a szczególnie Lekkiej Atletyki (patrz na mnie :)).


Co tu dużo mówić – współpracuję z TVP SPORTEM, jestem Kierownikiem Produkcji z mega ambitnym, zróżnicowanym i zawziętym zespołem. 24h na dobę telefon włączony,ale przecież antena trwa 24h… co zrobisz jak nic nie zrobisz ale taki urok produkcyjno – eventowowej pasjo – pracy.

Zaczęłam mega mocno pracując nad logistyką wyjazdową 86 osobowe ekipy na Mundial – oj o pomyłkę, nie było trudno, ale każdy kto pojechał, wrócił, nigdzie go nie zatrzymali, odebrał akredytację i miał gdzie spać! Szkoda, ze tak sprawnie naszej Reprezentacji Polski, szanownym Panom Piłkarzom nie poszło, ale nie znam się na piłce więc i też nie wypowiadam życiowych mądrości.

Współpracowałam też przy logistyce wyjazdowej na lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Berlinie – serce pęka na myśl, ze nie pojechałam, ale chyba już byłoby za dużo szczęścia na raz.

Samodzielne telewizyjne produkcyjne za mną to:
• 3 dniowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Lublinie
• Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie
• Memoriał Kusocińskiego w Chorzowie
• Mecz żużlowy Polska – Reszta Świata
Te wspomniane 4 w ostatnie 3 miesiące to główne tematy, które nie tylko psim zawodowym obowiązkiem nie wciągnęły, a także zostawiłam dla nich serce. Chyba lubię te skręty w lewo, bieżnia też to ma – nigdy się nie wyleczę z tego żużla.

Chyba nie umiem opisać co robię siedząc w TVP SPORT, niekiedy po 20h dyżury się zdarzają. Wiem, ze po 10h godzinach odpisywania na 28 temat 12 produkcji danego dnia przypominam sobie, ze wypadałoby może śniadanie albo obiad w końcu zjeść?

Produkcja? Osobiście uważam, ze bardzo niedoceniana jednostka w każdej telewizji. To my Wam wszystko zamawiamy: od licencji, parametrów, sygnałów, studiów, reżyserki, gości, inżynierów, montaży, gościu w studio, przepustek, hoteli, lotów, samochodów, ubrań…. Hello, mało tego jak na myśl co robi produkcja każdego dnia?

PS: Piłkarska produkcja na Narodowym też się zdarzyła – w towarzystkie Panów Producentów, dziękim który wszystkie produckje idą do przodu! Brawo Panowie!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: