Seefeld Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym

Seefeld, mała miejscowość zlokalizowana 20km od Austriackiego Innsbruka. Mekka sportów zimowych, malowniczy biegowych tras narciarskich i dwóch znakomitych skoczni narciarskich. Gdyby komuś było mało, po drugiej stronie Innsbruka zlokalizowana jest przepięknie położona duża skocznia narciarska w widokiem na całą dolinę – Bergisel!

 

Zawodnik siadający na belkę startową, nie wie czy skupić się na wykonaniu wyznaczonego zadania czy rozpływać się w tym co zapiera dech w piersiach.

W zimie 2019 miałam ogromną przyjemność zostać Kierownikiem Produkcji projektu Seefeld 2019. Na antenę TVP i TVP Sport produkowaliśmy sygnały ze skoków narciarskich oraz tras biegowych.  2 miesiące przygotowań  z Polski i 3 tygodnie w Austrii – tyle trwała nasza mistrzowska przygoda w 35 osobowym gronie specjalistów.

 

Zamawialiśmy sygnały z transmisji, wybieraliśmy konkurencje, ułożyliśmy całą logistykę wyjazdu, zabrania sprzętu, dobrania ludzi i zbudowaliśmy swoją małą bazę docelową w Austrii. Wielkie brawa dla technologa, kolegi Zbyszka. Połączyć to wszystko w całość i wysłać sygnałem do Polski, żeby było widać i słychać bez asynchronii nie było łatwo, specjalista specjalistów w swojej branży.

Centrum dowodzenia mieliśmy w Media Center Seefeld, studio pod skocznią, a hotel w Innsbruku – 40km rozrzutu między lokalizacjami.

Jak powiem, ze pół wyjazdu spędzaliśmy w samochodzie nie będzie wielką przesadą. Przy takich wyjazdach planowanie i pomysł jest kluczem do sukcesu. Nie ma możliwości zapomnieć o jakimś sprzęcie, źle rozplanować czas przygotowań i ilość osób zaangażowanych z projekt.

Seefeld 2019

Nie da się opisać w żadnych słowach jaki to było ważny, uczący, trudny, mobilizujący, pokorny projekt w mojej karierze. Delikatny moment rozluźnienia tematu nie miał prawda bytu. Wyjazdy zagranicę wymagają zorganizowanego i zgranego teamu, uważam, ze stanęliśmy na wysokości zadania i wykonaliśmy plan w 100%.

Siatkówka – wynik tworzy frekwencję

Każdy kibic siatkarski wie, ze nie ma nic piękniejszego jak mecz Reprezentacji danego kraju na meczach siatkarskich na arenie międzynarodowej.

Wspaniała rodzinna atmosfera, doping kibiców i nigdy nie wiadomy wynik zawsze gwarantuje niemałe problemy organizacyjne, szeroką logistykę i dużą grupę organizacyjną na poszczególnych sektorach działań.  Niestety siatkarska frekwencja jest bardzo podatna na wynik sportowy – są wyniki, są kibice i zainteresowanie mediów. Brak wyników oznacza puste hale.

Ze strony produkcji dla TVP poprowadziłam w roli kierownika produkcji następujące eventy:

  • Turyn 2018 – Mistrzostwa Świata – złoto dla Polski

 

 

 

 

  • Liga Narodów Kobiet i Mężczyzn -cały sezon 2019

Magia lekkoatletyki – nie byłeś, nie zrozumiesz

Każdy kto kiedykolwiek trenował lekkoatletykę wie ile ta dyscyplina ma w sobie konkurencji. Każda konkurencja wymaga innego przygotowania, treningu, doświadczenia i gracji. Lekkoatleta to nie grupa piłkarska, siatkarska czy łyżwiarska. To biegi, chody, rzuty, skoki i wieloboje. Bigi sprinterskie czy biegi długodystansowe, pchnięcie kulą to nie to samo co rzut dyskiem, a dalej jest nazywane konkurencją techniczną. Skok to skok, ale jeden w dal, a drugi o tyczce..

Skąd ten krótki wstęp? Żeby zrozumieć, ze:

  • Przy lekkiej atletyce pracują tylko pasjonaci
  • Przy lekkiej atletyce pracują byli sportowcy
  • Przy lekkiej atletyce nie ma amatorów, bo jest zbyt wiele okazji by popełnić przypadkowe błędy

Wymienione wyżej argumenty pokazują, że aby pokazać w produkcji telewizyjnej profesjonalnie LA trzeba mieć bardzo szczegółowe plany kamerowe, wiedzę, minimum 60 osobowy zespół na wydarzenie i doświadczenie. Jako były sportowiec, który zjadł zęby na bieżni, starł kolana na płotkach i ze stresu nie jadł kilka dni wiem, ile emocji i ciężkich treningów musimy pokazać w kilkugodzinnej transmisji. Czasami bieg na 100m i niespełna 9 sekund musi zobrazować to co działo się ostatnie kilka lat w zamkniętych siłowniach, salach treningowych i na arenach lekkoatletycznych.

Poniżej eventy, przy których miałam przyjemność być Kierownikiem Produkcji, ze strony redakcji TVP SPORT.

Wybieram dla mnie najważniejsze i najtrudniejsze:

Drużynowe Mistrzostwa Europy Bydgoszcz 2019


 

Memoriał Kamili Skolimowskiej i Memoriał Janusza Kusocińskiego 2018 i 2019 – Eventy na Stadionie Śląskim w Chorzowie 

 

Łodz – Orlen CUP 2019 – team Produkcyjny TVP SPORT 2019