Motocross – wstęp do świata sportów motorowych – SmartMotion
Focus

Motocross – wstęp do świata sportów motorowych

Sport motocrossowy w Polsce to bardzo niszowa i środowiskowa dyscyplina sportowa, ale jednocześnie bardzo mocno „zakorzeniony” wstęp do kariery dla każdego zawodowca w świecie motoryzacji.

Motocross dzieli się na kilka kategorii, m.in MX65 (jeżdzą dzieci), gdzie 65 oznacza pojemność silnika. Podobnie jest przy Mx85, MX Młodzik czy zawodowcy MX Open. Ta forma wyścigów odbywa się na specjalnie przygotowanych torach rozlokowanych po całej Polsce, tematyka popularna regionalnie jak i ogólnokrajowe.

Motocross jest podstawą przygotowań do wejścia w świat sportów motorowych. Każdy z żużlowców, kierowców wyścigowych trenował na torze motocrossowym, ale niestety ze względu na małą popularność ciężko jest znaleźć zawodnikom sponsorów, którzy zainwestują w rozwój sportu dzieci w młodzieży we wspomnianej dyscyplinie sportów motocyklowych.

Polski Związek Motorowy we współpracy z firmą PKN Orlen koordynuje Mistrzostwa Polski i Puchar Polski już 3 sezon z rzędu. Mam ogromną przyjemność prowadzić ten marketingowy projekt i wspierać rozwój sportu dzieci i młodzieży, jednocześnie pilnując i ucząc się o bezpieczeństwie na torach off – roadowych.

 

Potrzebujesz wsparcia, pomysłu lub gotowego rozwiązania
z tematyki eventów?

Skontaktuj się z nami