Motocross – wstęp do świata sportów motorowych

Sport motocrossowy w Polsce to bardzo niszowa i środowiskowa dyscyplina sportowa, ale jednocześnie bardzo mocno „zakorzeniony” wstęp do kariery dla każdego zawodowca w świecie motoryzacji.

Motocross dzieli się na kilka kategorii, m.in MX65 (jeżdzą dzieci), gdzie 65 oznacza pojemność silnika. Podobnie jest przy Mx85, MX Młodzik czy zawodowcy MX Open. Ta forma wyścigów odbywa się na specjalnie przygotowanych torach rozlokowanych po całej Polsce, tematyka popularna regionalnie jak i ogólnokrajowe.

Motocross jest podstawą przygotowań do wejścia w świat sportów motorowych. Każdy z żużlowców, kierowców wyścigowych trenował na torze motocrossowym, ale niestety ze względu na małą popularność ciężko jest znaleźć zawodnikom sponsorów, którzy zainwestują w rozwój sportu dzieci w młodzieży we wspomnianej dyscyplinie sportów motocyklowych.

Polski Związek Motorowy we współpracy z firmą PKN Orlen koordynuje Mistrzostwa Polski i Puchar Polski już 3 sezon z rzędu. Mam ogromną przyjemność prowadzić ten marketingowy projekt i wspierać rozwój sportu dzieci i młodzieży, jednocześnie pilnując i ucząc się o bezpieczeństwie na torach off – roadowych.

 

Siatkówka – wynik tworzy frekwencję

Każdy kibic siatkarski wie, ze nie ma nic piękniejszego jak mecz Reprezentacji danego kraju na meczach siatkarskich na arenie międzynarodowej.

Wspaniała rodzinna atmosfera, doping kibiców i nigdy nie wiadomy wynik zawsze gwarantuje niemałe problemy organizacyjne, szeroką logistykę i dużą grupę organizacyjną na poszczególnych sektorach działań.  Niestety siatkarska frekwencja jest bardzo podatna na wynik sportowy – są wyniki, są kibice i zainteresowanie mediów. Brak wyników oznacza puste hale.

Ze strony produkcji dla TVP poprowadziłam w roli kierownika produkcji następujące eventy:

  • Turyn 2018 – Mistrzostwa Świata – złoto dla Polski

 

 

 

 

  • Liga Narodów Kobiet i Mężczyzn -cały sezon 2019

Magia lekkoatletyki – nie byłeś, nie zrozumiesz

Każdy kto kiedykolwiek trenował lekkoatletykę wie ile ta dyscyplina ma w sobie konkurencji. Każda konkurencja wymaga innego przygotowania, treningu, doświadczenia i gracji. Lekkoatleta to nie grupa piłkarska, siatkarska czy łyżwiarska. To biegi, chody, rzuty, skoki i wieloboje. Bigi sprinterskie czy biegi długodystansowe, pchnięcie kulą to nie to samo co rzut dyskiem, a dalej jest nazywane konkurencją techniczną. Skok to skok, ale jeden w dal, a drugi o tyczce..

Skąd ten krótki wstęp? Żeby zrozumieć, ze:

  • Przy lekkiej atletyce pracują tylko pasjonaci
  • Przy lekkiej atletyce pracują byli sportowcy
  • Przy lekkiej atletyce nie ma amatorów, bo jest zbyt wiele okazji by popełnić przypadkowe błędy

Wymienione wyżej argumenty pokazują, że aby pokazać w produkcji telewizyjnej profesjonalnie LA trzeba mieć bardzo szczegółowe plany kamerowe, wiedzę, minimum 60 osobowy zespół na wydarzenie i doświadczenie. Jako były sportowiec, który zjadł zęby na bieżni, starł kolana na płotkach i ze stresu nie jadł kilka dni wiem, ile emocji i ciężkich treningów musimy pokazać w kilkugodzinnej transmisji. Czasami bieg na 100m i niespełna 9 sekund musi zobrazować to co działo się ostatnie kilka lat w zamkniętych siłowniach, salach treningowych i na arenach lekkoatletycznych.

Poniżej eventy, przy których miałam przyjemność być Kierownikiem Produkcji, ze strony redakcji TVP SPORT.

Wybieram dla mnie najważniejsze i najtrudniejsze:

Drużynowe Mistrzostwa Europy Bydgoszcz 2019


 

Memoriał Kamili Skolimowskiej i Memoriał Janusza Kusocińskiego 2018 i 2019 – Eventy na Stadionie Śląskim w Chorzowie 

 

Łodz – Orlen CUP 2019 – team Produkcyjny TVP SPORT 2019